Międzynarodowy Motocyklowy Rajd Katyński

 

KONTYNUACJA DZIEŁA ŚP. WIKTORA WĘGRZYNA

>>pobierz mp3<<

 


Ruszyły zapisy na XVII Międzynarodowy Motocyklowy Rajd Katyński

 

Drodzy Przyjaciele,

 

             W dniu dzisiejszym, 8 maja 2017 roku,  ruszają zapisy na XVII Międzynarodowy Motocyklowy Rajd Katyński. Zapisy trwają do 30 maja 2017. Osoby chcące wziąć udział w tegorocznej edycji rajdu prosimy o wysyłanie e-maila na adres: zarzad@rajdkatynski.com. W tym roku, oprócz rajdu Ponary i rajdu Huta Pieniacka, są dwie zasadnicze trasy - pierwsza standardowa (Polska, Litwa, Łotwa, Rosja, Ukraina) trwająca od 13 sierpnia do 3 września 2017, oraz druga, która prowadzi do Irkucka, nad Jezioro Bajkał. Trasa syberyjska będzie trwać 4 tygodnie i zakończy się 10 września 2017 roku w Warszawie. W e-mailu proszę zaznaczyć na którą trasę chce się jechać. W odpowiedzi otrzymają Państwo deklarację uczestnika do wypełnienia wraz ze wszystkimi potrzebnymi informacjami. Po zakończeniu zapisów otrzymają Państwo dalsze instrukcje działania.

 

Bardzo serdecznie zapraszamy.


Od Warszawy do Tobolska”

 

             Zapraszamy serdecznie na spotkanie multimedialne, z pokazem zdjęć z trasy syberyjskiego XV Międzynarodowego Motocyklowego Rajdu Katyńskiego - odbędzie się w środę, 17 maja 2017 r., o godz. 18.00, w Centrum Prasowym Domu Dziennikarza w Warszawie, ul. Foksal 3/5. Gościem będzie Teresa Kaczorowska – dziennikarka, dr nauk humanistycznych, autorka kilkunastu książek, przewodnicząca Klubu Publicystyki Kulturalnej SDP. Za książkę „Od Warszawy do Tobolska” (Zenon Narojek, Warszawa 2016) Teresa Kaczorowska otrzymała 31 stycznia 2017 r. honorowe wyróżnienie im. Kazimierza Dziewanowskiego w dorocznym konkursie Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich w Warszawie za najlepsze publikacje w Polsce w 2016 r

 

tobolsk okl

            

 

>>pobierz pełny tekst zaproszenia<<

 

 


"Zło dobrem zwyciężaj" - 1 Motocyklowy Rajd śladami bł. ks. Jerzego Popiełuszki

26-28.05.2017

 

popiełuszko

 

 

             W dniach 26-28.05.2017 odbędzie rajd śladami bł. ks. Jerzego Popiełuszki. Przemierzymy na motocyklach męczęńską drogę życia błogosławionego kapłana,  począwszy od miejsca narodzin, lata przymusowej służby wojskowej w Bartoszycach, miejsce sprawowania ostatniej mszy św., miejsce uprowadzenia w Górsku. Zakończymy rajd  na tamie we Włocławku, w dniu 28 maja. 28 maja jest datą znamienną, bowiem 28 maja 1972 roku bł. ks. Jerzy Popiełuszko w katedrze św. Jana Chrzciciela w Warszawie przyjął święcenia kapłańskie z rąk ks. kardynała Stefana Wyszyńskiego, prymasa Polski.

             

>>pobierz program rajdu w pdf<<

 


 

VI MOTOCYKLOWY

RAJD „MOGIŁĘ PRADZIADA OCAL OD ZAPOMNIENIA”

01.07.2017 r. – 09.07.2017 r.

 

mogila

 

             W dniach 01.07-09.07.2017 r. kolejny raz wyruszymy ratować polskie kresowe nekropolie, w tegorocznej akcji polskie cmentarze znajdujące się na Wołyniu w miejscowościach Korzec oraz Międzyrzec Korecki. Rajd uczestniczy w akcji dolnośląskiej młodzieży „Mogiłę pradziada ocal od zapomnienia” która to już od wielu lat skierowana jest na przywracanie dawnego blasku cmentarzom pozostawionym na Kresach Rzeczpospolitej. W trakcie rajdu przewidziane zwiedzanie miejsc związanych z polską kulturą oraz spotkania z Rodakami.

             Zgłoszenia uczestników Rajdu przyjmowane są do dnia 10 czerwca 2017 r. W zgłoszeniu należy podać imię i nazwisko, nr telefonu, e-mail oraz rozmiar koszulki. Wysokośc wpisowego wynosi 250,-PLN

             Szczegółowe informacje udzielane są pod numerem tel. 602115270 lub adresem e-mail: michal.szeliga@rajdkatynski.com .  Trasa rajdu do pobrania poniżej:

 

>>pobierz trasę rajdu w pdf<<

 

 


Zaproszenie do udziału w IV Polskim Rajdzie Ekologicznym z konferencją naukową "VEHICLES OF THE FUTURE" - 27-30.05.2017

 

logo ekologiczne

 

 

             Rajdokonferencja, organizowana w dniach 27–30 maja 2017 r., jest syntezą publicznej prezentacji efektów pracy twórczej, wymiany myśli studentów, hobbystów i doświadczonych naukowców oraz kształtowania postaw patriotycznych. Realizowana jest w formie pokazu alternatywnych konstrukcji pojazdów, klasycznej konferencji naukowej oraz rajdu śladami wybitnych Polaków i świętych miejsc dla każdego Polaka.Prototypowe konstrukcje pojazdów mechanicznych zostaną zaprezentowane na Wrocławskim Rynku, a pojazdy użytkowe (motocykle i samochody) z napędami proekologicznymi na trasie: Wrocław – Oława – Namysłów – Białystok – Wilno – Warszawa.

            Tegoroczna edycja organizowana jest pod patronatem Stowarzyszenia Międzynarodowy Motocyklowy Rajd Katyński w 150-tą rocznicę urodzin Marszałka Józefa Piłsudskiego oraz 75-lecie utworzenia Armii Krajowej. Komandorem rejdokonferencji jest płk dr hab. inż. Mieczysław Struś, profesor PWr., członek zarządu SMMRK.

            

Motto Rajdokonferencji: Kocham Polskę i Ty Ją kochaj

Hasło tegorocznej edycji: Pamięć o przeszłości mostem do przyszłości

 

>>pobierz szczegółowe informacje w pdf<<

 

 


 

              Dnia 18.02.2017 nasz śp. Komandor Wiktor Węgrzyn wyruszył w swój ostatni ziemski rajd. Prochy Komandora spoczęły w Panteonie Wielkich Polaków, w Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie, obok śp. ks. Ułana Zdzisława Jastrzębiec Peszkowskiego, przyjaciela śp. Wiktora Węgrzyna. Na uroczystość pogrzebową przybyli motocykliści wielu klubów motocyklowych z całej Polski, również ze Słowacji, Niemiec, Rosji. Nie zabrakło także przedstawicieli władz państwowych oraz wielu przyjaciół i sympatyków Rajdu, ludzi którym bliskie było dzieło Wiktora. Zarząd Stowarzyszenia Międzynarodowy Motocyklowy Rajd Katyński pragnie z całego serca podziękować wszystkim którzy przybyli aby oddać hołd śp. Komandorowi.

 

 

CZEŚĆ JEGO PAMIĘCI 

 

 

wiktorgrob


 

 

 Fotorelacja z uroczystości pogrzebowych śp. Komandora Wiktora Węgrzyna:

https://dorotaiwojciech1.blogspot.co.uk/2017/02/uroczystosci-pogrzebowe-komandora.html

Fotorelacja autorstwa Wojciecha Twardowskikego z Augustowa, uczestnika IX MMRK

 

Reportaż z uroczystości pogrzebowych śp. Komandora Wiktora Węgrzyna:

 

 

Reportaż autorstwa naszego kolegi Mariana Kupidłowskiego