II Motocyklowy Rajd MOGIŁĘ PRADZIADA OCAL OD ZAPOMNIENIA

Zapraszamy w dniach 12-16 lipca 2013 r. do udziału w II Motocyklowym Rajdzie MOGIŁĘ PRADZIADA OCAL OD ZAPOMNIENIA.

Wcześniej, w dniach 22-23 czerwca odbędzie się w Krzydlinie Małej k. Wołowa spotkanie uczestników Rajdu oraz tegorocznej akcji "Mogiłę Pradziada Ocal od Zapomnienia".

 

W ten sposób dołączamy się i wspieramy inicjatywę naszego Wielkiego Przyjaciela – red. Grażyny Orłowskiej Sondej i TVP Wrocław – i Młodzież ofiarowującą swój trud Naszym Rodakom na Wschodzie, ale przede wszystkim dbamy o Polskie Kresy i Pamięć o Nich. Kolejny raz będziemy porządkować polskie cmentarze – w tym roku w Kołodnie i Opryłowcach.

W dniach 22-23 czerwca 2013 r. w Krzydlinie Małej k. Wołowa odbędzie się spotkanie uczestników tegorocznej akcji "Mogiłę Pradziada Ocal od Zapomnienia". W tym roku blisko 700 młodych osób z Dolnego Śląska wyjedzie ratować polskie kresowe nekropolie. Motocykliści (uczestnicy akcji oraz sympatycy) otrzymali specjalne zaproszenie od organizatorów, aby wspólnie z młodzieżą spotkać się w Krzydlinie Małej w celu wspólnego przeżycia spotkania połączonego z ogniskiem, na którym odbywać się będzie m.in. nauka pieśni patriotycznych.

Rajd odbędzie się w dniach 12-16 lipca 2013 r. – zapisy do 30 czerwca!

 

Ogólny plan II Motocyklowego Rajdu "Mogiłę Pradziada Ocal od Zapomnienia".

12.07.2013 r. - dojazd motocyklistów uczestniczących w rajdzie do Zbaraża (kolacja, zakwaterowanie)

13.07.2013 r. - prace porządkowe na cmentarzu w Kołodnie k. Zbaraża (śniadanie, praca na cmentarzu, obiad, opcjonalnie zwiedzanie zamku w Zbarażu)

14.07.2013 r. - wyjazd grupy na wycieczkę do Krzemieńca lub Wiśniowca

o godz. 16.00 uczestnictwo we Mszy św. sprawowanej w 70-rocznicę dokonania Ludobójstwa we wsi Kołodno (śniadanie, wyjazd, obiad, Msza,wspólne ognisko z młodzieżą uczestniczącą w akcji "Mogiłę Pradziada Ocal od Zapomnienia")

15.07.2013 r. - prace porządkowe na cmentarzu w Opryłowcach k. Zbaraża (śniadanie, praca na cmentarzu, obiad)

16.07.2013 r. - wyjazd grupy do granicy, a następnie zakończenie rajdu

Wpisowe wynosi 130 zł, płatne w pierwszym dniu Rajdu (12.07.2013 r.) do rąk Komandora Rajdu w miejsce zakwaterowania w Zbarażu.

W kwocie wpisowego uwzględniony jest koszt koszulki, naklejki, zniczy oraz wieńców rajdowych. Oszczędności pozostałe z wpisowego przeznaczone będą jako datek na kościół św. Antoniego w Zbarażu.  

Zgłoszenia uczestników Rajdu odbywają się pod numerem tel. 602115270 lub adresem e-mail Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.">Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. do dnia 30 czerwca 2013 r. Po dniu 30 czerwca 2013 r. zgłoszenia możliwe bez zapewnienia koszulki oraz naklejki rajdowej.  

W dniach 22.06-23.06.2013 r. w Krzydlinie Małej k. Wołowa odbędzie się spotkanie uczestników tegorocznej akcji "Mogiłę Pradziada Ocal od Zapomnienia". W tym roku blisko 700 młodych osób z Dolnego Śląska wyjedzie ratować polskie kresowe nekropolie. Motocykliści (uczestnicy akcji oraz sympatycy) otrzymali specjalne zaproszenie od organizatorów, aby wspólnie z młodzieżą spotkać się w Krzydlinie Małej w celu wspólnego przeżycia spotkania połączonego z ogniskiem, na którym odbywać się będzie m.in. nauka pieśni patriotycznych.

Wszyscy chętni motocykliści spotykają się 22.06.2013 r. o godzinie 13.00 w Krzydlinie Małej 69 k. Wołowa na terenie Centrum Duchowości Klaretyńskiej.

Program spotkania w Krzydlinie Małej …


Zaprasza nas Pani Redaktor Grażyna Orłowska-Sondej i TVP Wrocław!

             Program KRESOWEGO PIKNIKU PATRIOTYCZNEGO

              Krzydlina Mała 22.06. 2013 – 23. 06. 2013

W pikniku wezmą udział  uczniowie i nauczyciele - uczestnicy tegorocznej akcji MOGIŁĘ PRADZIADA OCAL OD ZAPOMNIENIA i zaproszeni goście:

Eminencja Kardynał Henryk Gulbinowicz

Rafał Jurkowlaniec  - marszałek województwa dolnośląskiego

Beata Pawłowicz – dolnośląska kurator oświaty

Krzysztof Świderek – konsul generalny RP w Winnicy

Dolnośląscy samorządowcy

Uczestnicy Rajdu Katyńskiego

PROGRAM

22.06.2013 (sobota)

Przyjazd uczestników pikniku – godz. 13.00

Obiad wspólnie z gośćmi

Spotkanie integracyjne z udziałem kardynała, marszałka, konsula, kurator oświaty, dolnośląskich samorządowców

Nauka pieśni patriotycznych i kresowych – zajęcia prowadzi Celina Zając – nauczycielka z Wołczyna (wcześniej nauczycielka polskiej szkoły w Kamieńcu Podolskim)

Przemarsz patriotyczny ulicami Wołowa – w rytm pieśni kresowych – prowadzony przez motocyklistów-uczestników Rajdu Katyńskiego

Ognisko integracyjne  - przy ognisku opowieści o Kresach - wykład prowadzi Kuba Kozłowski z warszawskiego Domu Spotkań z Historią.

23.06. 2013 (niedziela)

Śniadanie  ok. godz. 9.00

Spotkanie integracyjne – wykład o Kresach Kuby Kozłowskiego

Kamienie wołać będą!Janowej Doliny rozkwit i zagłada 

70 lat temu, 23 kwietnia 1943 roku, w Wielki Piątek, ukraińscy nacjonaliści w okrutny sposób wymordowali ok. 600 mieszkańców osady Janowa Dolina na Wołyniu. Założona i rozbudowana w latach 30. XX wieku powstała jako wzorcowe osiedle dla pracowników Państwowych Kamieniołomów Bazaltu. O życiu codziennym tej osady, zamieszkanej przed wojną niemal wyłącznie przez Polaków; o działających w Janowej Dolinie organizacjach i krewkich kibicach drużyny Strzelec; o wołyńskim bazalcie, którym wykładano ulice miast II Rzeczypospolitej; o sowieckiej okupacji i wybiórczej pamięci Janusza Przymanowskiego; o tragedii mieszkańców osiedla, ostatecznej zagładzie Janowej Doliny i problemach z upamiętnieniem dokonanych zbrodni. Prezentacja ilustrowana będzie oryginalną ikonografią z epoki.

Pożegnanie uczestników przez władze gminy Wołów

Wyjazd do domów około godz. 12.00