Międzynarodowy Motocyklowy Rajd Katyński

11 LISTOPADA

I Motocyklowy Rajd

„Najjaśniejsza i Niepodległa... – Pamiętamy”

Wilno 11.11.11

„11 listopada jest dniem, o którym pamięta każdy Polak na całym świecie. Jest to dzień, który symbolizuje odrodzenie Polski po 123 latach niewoli. Dzień Niepodległości Polski ma duże znaczenie dla każdego pokolenia. Pokazuje jak trud, walka i chęć zwycięstwa może zmienić tok całej historii oraz wskrzesić naród i państwo, które miało na zawsze zniknąć z mapy Europy i świata. Pamiętając o trudnych czasach, krwawych walkach o niepodległość Polski i o losach ludzi, którzy oddawali swoje życie, aby Polska znów zaistniała nie tylko w sercach i umysłach ludzi, ale także, jako suwerenne państwo, harcerze Wileńskiego Hufca Maryi (WHM) im. Pani Ostrobramskiej, harcerze Hufca z Głowna oraz młodzież z Wilna i Wileńszczyzny podjęli się wyzwania, które większości osób wydałoby się nie do wykonania. Pragnąc uczcić pamięć osób, które zginęły za wolność Ojczyzny i upamiętniając Narodowe Święto Polski, XVII Sztafeta Niepodległości, już po raz kolejny, wystartuje z Zułowa, miejsca gdzie w 1867 roku urodził się Marszałek Józef Piłsudski, w stronę cmentarza Rossa do Mauzoleum Matki i Serca Marszałka (Komendantka Sztafety Niepodległości phm Julia Bartoszewicz, WHM, http://www.whm.lt/2010/11/sztafeta-niepodleglosci-2010)”.

Stowarzyszenie Międzynarodowy Motocyklowy Rajd Katyński zaprasza wszystkich do wspólnego świętowania rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości w 1918 r. w Wilnie poprzez uczestnictwo w I Motocyklowym Rajdzie „Najjaśniejsza i Niepodległa... – Pamiętamy”. Przyjedźmy tam motocyklami i samochodami. Bądźmy i dajmy świadectwo…

Motocykliści pojadą jako honorowa asysta XVII Sztafety Niepodległości – wyzwanie, jakim jest przejechanie ok. 67 km w tempie biegaczy niech będzie wyrazem naszego szacunku dla Tych Wszystkich, którym zawdzięczamy Odrodzoną Rzeczpospolitą i pamięci o Nich. Uczestników Rajdu, którzy nie kierują motocyklami, zachęcamy do udziału w Sztafecie – przebiegnijmy kilkaset metrów, kilometr… dwa…, w biało-czerwonych strojach, z BIAŁO-CZERWONYMI FLAGAMI.

Rajd to nie tylko udział w Sztafecie Niepodległości. 11 listopada będziemy uczestniczyć we Mszy Św. w Ostrej Bramie. Spotkamy się z Polakami w Wilnie i na Wileńszczyźnie, oraz w nazywanej dawniej „polską stolicą na Litwie” Wędziagole k. Kowna. Swój udział zapowiedział Andrzej Kołakowski, który zaśpiewa koncert pieśni patriotycznych w Gimnazjum im. Adama Mickiewicza w Wilnie.

Noclegi w szkołach polskich – należy mieć ze sobą śpiwory i karimaty lub materace. Wyżywienie we własnym zakresie. Transport również. Zabierzmy śpiewniki (można m.in. wydrukować ze strony Rajdu Katyńskiego), gitary..., ale przede wszystkim zabierzmy siebie, nasze rodziny i przyjaciół. Gorące serca i dobry humor oraz uśmiech. Niech Narodowe Święto Niepodległości będzie dniem radosnym.

Do Rajdu można dołączyć w czwartek 10 listopada 2011 r. w Wilnie przyjeżdżając na godz. 17.00 do Gimnazjum im. Adama Mickiewicza na koncert Andrzeja Kołakowskiego; wieczorem w Podgrodziu w szkole, gdzie nocują uczestnicy Sztafety Niepodległości; w piątek 11 listopada 2011 r. o godz. 5.30 w Zułowie podczas startu Sztafety; ok. 12.30 w Wilnie na Rossie podczas uroczystego zakończenia Sztafety; lub o 13.30 w Ostrej Bramie podczas Mszy Św.

Rajd kończymy w zawsze gorąco nas witającej Sokółce w niedzielę 13 listopada 2011 r. Mszą Św. o godz. 11.30 w kościele pw. Św. Antoniego.