Międzynarodowy Motocyklowy Rajd Katyński

MERRILLVILLE USA


PRZYJACIELU !

Za nami III Motocyklowy Zlot Gwiaździsty - MERRILLVILLE 2012, zlot 2-dniowy, który odbył się równolegle ze Zlotem Jasna Góra 2012 w Gietrzwałdzie (www.rajdkatynski.net )

W sobotę wyświetlone zostały dwa krótkie filmy nawiązujące do naszej Golgoty Wschodu, POGARDA i CÓRKA. Po filmach motocykliści wzięli udział w Apelu Jasnogórskim dziękując Pani Jasnogórskiej Królowej Polski za wszystko co mamy I prosząc o laski dla naszej Ojczyzny I nas samych. Dzień następny to juz Niedziela Bożego Miłosierdzia I drugi dzień naszego Zlotu. Rok temu było niemalże 400 motocykli, w tym roku trochę mniej, pewnie zbyt wielka wagę przyłożyli nasi jeźdźcy do ostrzeżeń mas mediów przed huraganami I gwałtownymi burzami. A tu pogoda naprawdę dopisała, wiec rada na przyszły rok; wyłączmy na ten dzień internety i przyjeżdżajmy do Maryi tak jak zrobili to koledzy z Nowego Yorku. Mszę Św. odprawił kapelan motocyklistów ks. Maciej Galle w asyście księży Salwatorianów. Ojciec Łukasz przywitał wszystkich wymieniając nazwy klubów Adrealina, Highlanders, Legacy, Lone Wolf, Niezrzeszonych i wreszcie Stowarzyszenie Rajd Katyński Pamięć i Tożsamość. Wspaniałe kazanie wygłosił nasz kapelan ks. Maciej Galle mówiąc o roli Miłosierdzia Bożego w naszym codziennym życiu ,o zwróceniu się do Boga I zawierzeniu Bogu w czasie naszych rajdowych eskapad jak I w rodzinie. Gdy tłumaczył zachowanie/poszukiwanie Tomasza przypomniał mi się nasz wieszcz i jego słowa jakże często odnoszące się właśnie do nas-motocyklistów, również poszukujących, jeżdżących, czasami głośnych I hucznych, ale podążających za głosem prawdy, za Bogiem I ku Bogu

‘’Widzę, że nie jest On tylko robaków

Bogiem, I tego stworzenia, co pełza.

On lubi huczny lot olbrzymich ptaków

,A rozhukanych koni On nie kiełza…

On piórem z ognia jest dumnych szyszaków…

Wielki czyn często Go ubłaga, nie łza

próżno stracona przed kościoła progiem;

Przed Nim upadam na twarz-On jest Bogiem!’’

Wiec upadamy na twarz I zginamy kolana przed Nim, przed Jego Synem i Matka Boża Królowa Polski i Świata prosząc pokornie o bezpieczny sezon na naszych huczących maszynach I o opiekę Matczyną. Matko Boża prosimy Cię opiekuj się nami. I o miłość Twą prosimy słowami współczesnego wieszcza;

‘’miłości nam trzeba w oszalałym świecie

to na niej nam budować drabinę do nieba

tylko ona zwycięży szyderstwo I krzywdę

ona tylko zamieni kamień w kromkę chleba’’

’Reprezentanci Highlanders/Legacy/Niezrzeszeni i SRKPiT nieśli dary dla Pana. Akt Zawierzenia Jasnogórskiej Pani Polskich i Amerykańskich Motocyklistów odczytała Basia. Po zakończeniu Mszy Św. ks. Maciej poświęcił motocykle i jeźdźców, którzy dali upust radości włączając głośno ryczące silniki i klaksony. Dalszy ciąg Zlotu wypełnił skromny posiłek (dziękuję firmie Andy’s Deli za pomoc), rozmowy I śpiew pieśni patriotycznych w którym rej wodził Kazik Oleksy. Była możliwość złożenia datku dla dzieci na Kresach I w zamian otrzymanie znaczka pamiątkowego z wizerunkiem Pani Jasnogórskiej i napisem Merrillville 2012. Pragnę gorąco podziękować Ojcom Salwatorianom, Ojcu Lukaszowi, Rafalowi, Józefowi za gościnę, pomoc I wszelkie dobro którego doznaliśmy w tych 2ch wspaniałych dniach. Bóg zapłać. Dziękuję wszystkim motocyklistom za wzorowe zachowanie i wspólna modlitwę. Wam ze Stowarzyszenia Rajd Katyński Pamięć I Tożsamość Bozena, Monika, Adam, Krzyś, Jacek, Józek, Piotr, Tomek, Kazik, Wojtek, Marek (jak dobrze ze byłeś z nami) - jesteście wspaniali. Szczególne podziękowanie składam na ręce naszego kapelana ks. Macieja bez którego, no byłoby ciężko - ks. Macieju, serdeczne Bóg zapłać. Wszystkim mediom za bezinteresowne ogłaszanie i zamieszczanie naszych komunikatów z serca dziękuję. Motocyklistów juz teraz zapraszam na przyszły rok do Merrillville. 3ci tydzień kwietnia-2013, przyjeżdżajcie i nie zapominajcie o biało-czerwonych proporcach na każdym motocyklu.

JEŹDZIJMY Z BOGIEM

 

 

Jacek Kawczyński

Stowarzyszenie Rajd Katyński

Pamięć i Tożsamość


 merrillville 2013

PRZYJACIELU !

IV Motocyklowy Zlot Gwiaździsty im Marka Kawczyńskiego - MERRILLVILLE 2013 już za nami, miał być równolegle ze Zlotem Jasna Góra 2013 w Częstochowie, ale Jasnogórski został przesunięty o tydzień, dlaczego (www.rajdkatynski.net ) W sobotę w pierwszym dniu było nas mało i zamiast zapowiedzianego filmu ‘’Soviet Story’’ spędziliśmy czas na rozmowach w kameralnym gronie z gospodarzami i motocyklistami z New Jersey, którzy przyjechali wcześniej.

W 2gim dniu – Niedziela - dość chłodny ranek, ale słoneczny wiec radość i zadowolenie. Ilość motocyklistów podobna do ubiegłego roku wiec  trochę mniej niż  300. Msze św odprawił nasz kapelan ks. Maciej Gale w asyście księży Salwatorianów. Ojciec Łukasz tradycyjnie już przywitał wszystkich  wymieniając  nazwy klubów;

Adrenalina, Dzikie Wieprze, Highlanders, Husaria z NY, Legacy, Orzeł Biały, Lone Wolf, Niezrzeszeni, Rampage Riders, Sokol Riders i Stowarzyszenie Rajd Katyński -Pamięć  I Tożsamość.

Kazanie wygłosił ks. Maciej Galle pouczając i prosząc o jedność i prostolinijność - nie szemranie, o radość i uśmiech. W ciepłych słowach wspomniał naszego patrona i brata sp. Marka Kawczyńskiego, którego imieniem  nazwaliśmy ten Zlot, Marka który rok temu był z nami w Merrillville, uśmiechnięty, radosny, pełen nadziei, walcząc z nowotworem , a dzisiaj z góry duchem wspiera nasze działania i nas samych. Był wielki swoja skromnością i dobrocią, modlimy się za jego dusze – Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie. Pragnę podziękować  jego zonie Marysi i synowi Krzysiowi wraz z Nicole za udział w naszym Zlocie. Ks. Maciej wspomniał  również Zlot Jasnogórski i próby podzielenia rzeszy motocyklistów w Polsce. To o tych dzielących nas, mówi współczesny poeta;

 ‘’no bo Ci co powinni strzec naszej wolności,

którzy się zasłonili honorem I Bogiem, 

zapomnieli Golgoty I na krzyż nie patrzą,

zawłaszczyli nam Polskę I paktują z wrogiem’’

 Dary nieśli motocykliści różnych klubów a Akt Zawierzenia Jasnogórskiej Pani Polskich i Amerykańskich Motocyklistów odczytał ks. Maciej. Po zakończeniu Mszy św nasz kapelan poświecił motocykle i ich właścicieli, a ci dali upust swej radości i podziękowali ryczącymi silnikami i klaksonami. Ciąg dalszy to skromny posiłek - wojskowa grochówka (dziękuje właścicielom Jolly Inn za udzielenie nam kuchni polowej) i kiełbaski - oraz śpiewanie pieśni patriotycznych przy ognisku. Motocykliści złożyli datek dla dzieci na Kresach za który otrzymali okolicznościowy znaczek Zlotu. Chce podziękować Ojcom Salwatorianom, Ojcu Łukaszowi, Rafałowi, Jozefowi za pomoc, gościnne i dobroć - Bóg Wam zapłać Ojcowie. Motocyklistom dziękuje za wzorowe zachowanie i pomoc. Kolegom z New Jersey - za przybycie z daleka i pomoc. Wszystkim ze Stowarzyszenia Rajd Katyński Pamięć i Tożsamość; Bożena, Adam, Monika i Józek - przyjechaliście prosto z Florydy, Piotr, Jacek, Tomek, Wojtek i Krzyś - bez Ciebie było by ciężko. Jestem szczególnie wdzięczny mojej córce Izabeli za bycie z  nami, uśmiech i pomoc - dziękuje Córeczko. Specjalne podziękowanie dla kapelana naszego ks. Macieja - co mogę powiedzieć - ks. Macieju wielkie Bóg zapłać. Tym którzy  bezinteresownie  ogłaszali  nasz Zlot z serca dziękuje. Motocyklistów już dzisiaj zapraszam na przyszły rok  Merrillville - 2014 na  12-13 kwietnia (Niedziela Palmowa)-przyjeżdżajcie nie zapominając o białoczerwonych proporczykach na motocyklach. JEZDZIMY Z BOGIEM.

 

‘’Pozwól  nam się zjednoczyć wokół Twego tronu

  Niech światło Twego Ducha mroki w nas rozwieje

  Abyśmy mogli wszyscy ujrzeć nasza drogę

  Przez miłość oraz wiarę…prawdę I nadzieje’’

 

 

Jacek Kawczyński

Stowarzyszenie Rajd Katyński

Pamięć i Tożsamość


 12 X 2014 U Ojców Salwatorianów odbyło się radosne zakończenie sezonu motocyklowego.

Podziękowaliśmy Matce Bożej za udany sezon motocyklowy.

"Wiec wracajmy do domu w którym ogień płonie
Miłości do Ojczyzny, gdzie kruszynę chleba
Podnosimy jak dawniej przez uszanowanie
Bo taka w naszym sercu tradycji potrzeba.''

Pomodlimy się za Tych, którzy nie powrócili do swych domów.

MSZA ŚWIĘTA O 12:00 W POŁUDNIE
Po Mszy Świętej: ognisko, skromny posiłek, wspólne śpiewanie i wspominanie wydarzeń z minionego sezonu motocyklowego.

STOWARZYSZENIE RAJD KATYŃSKI
PAMIĘĆ I TOŻSAMOŚĆ
www.rajdkatynski.net
www.rajdkatynskiusa.net
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Ojcowie Salwatorianie
5755 Pennsylvania St., Merrillville IN 46410

II zlot USA

>>Zakończenie sezonu - ARTYKUŁ (format .pdf) - PRZECZYTAJ<<

<< WPŁATY : 20 zł - Anonimowy Darczyńca (15-02-2013) / 80 zł - Krzysztof Katczuk (15-02-2013) / 200 zł - Anonimowy Darczyńca "na rzecz Wileńskiego Hufca Maryi" (08-03-2013) / 1,19 zł - "Motorizer" "symboliczna złotówka" (11-03-2013) / 200 zł - Grażyna i Tadeusz Wiśnik, Warszawa "dar dla dzieci z kresów" (04-04-2013) / 37,08 zł - Anonimowy Darczyńca (05-04-2013) / 100 zł - Falarz Edward, Kraków (05-04-2013) / Janina Odzierej Kneptuna, Legnica (05-04-2013) / 150 zł - Piotr Ostrowski, Gdańsk (05-04-2013) / 100 zł - Małgorzta Mańka, Poznań (08-04-2013) / 40 zł - Janina Zborowska, Legnica (10-04-2013) / 1000 zł - "zebranych podczas uroczystości poświęcenia tablic "Golgoty Wschodiu i Smoleńskiej" w Płocku, w dniu 14 kwietnia 2013 r. / 100 zł - Kazimierz Kaja, Mszana Dolna (15-04-2013) / 400 zł - Frank Stępień, Benfleet (15-04-2013) / 250 zł - Alina Bachowska, Kraków (16-04-2013) / 100 zł - Daniel Cetlicer, Starachowice (18-04-2013) / 120 zł - Bogumił Kubiak, Wrocław (18-04-2013) / 700 zł - Stowarzyszenie Więzionych Internowanych, Częstochowa (26-04-2013) / 500 zł - Krzysztof Bazydło "darowiznę proszę przekazać na zakup różańców", Włocławek (29-04-2013) / 1,14 zł – Pan Rafał Grunt, Warszawa (2.05.2013) / 780,00 zł – Pani Jadwiga Bednarska Wielkopolska, Związek Więźniów Politycznych Okresu Komunistycznego w Lublinie (8.05.2013)/ 100,00 zł – Pani Teresa Kicińska Kurdziel, Sosnowiec (14.05.2013) / 100,00 zł – Pani Maria Oleksiejuk, Warszawa (16.05.2013)/ 300,00 zł – Pan Jan Olszewski, Elbląg (21.05.2013) / 200,00 zł – Pani Stanisława Alicja Komorowska wraz z mężem, Biała Rawska (29.05.2013) / 1.500,00 zł – Pani Zuzanna Maria Burchard, Warszawa (29.05.2013) / 1.000,00 zł – Pani Teresa Stanisława Kołek, Wrocław (31.05.2013) / 150,00 zł - Pan Witold Biernacki z Olsztyna (24-06-2013) / 100,00 zł - Pani Izabela Przybylska ze Słomnik (17-07-2013) / 30,00 zł – Pan Andrzej Kacperski z Pruszkowa. Na cele statutowe.(05-08-2013) / 100,00 zł – Pan Zbigniew Wołoszyn z Gorzowa Wielkopolskiego. Dar serca na Motocyklowy Rajd Katyński (11.08.2013) / 1500,00 zł Pan Julian Wyszomirski z Warszawy. Darowizna dla Polaków na Kresach Rzeczypospolitej. (13-08-2013) / 50,00 zł Państwo Maria i Jerzy Malinowscy z Komorowa. Darowizna na cele statutowe (13-08-2013) / 200,00 zł – Pani Zofia Maria Janik z Warszawy. Dar. (13.08.2013) / 200,00 euro – Pani Halina Aston z Niemiec. Dar dla Polaków na Kresach. (15.08.2013) / 50,00 zł Anonimowy darczyńca (15-08-2013) / 50,00 zł – Pan Andrzej Kozłowski z Karczyna Wieś (12.08.2013) / 100,00 zł – Pani Wanda Maria Adamczuk z Lublina. Dar na cele statutowe. (13.08.2103) / 100,00 zł – Pani Otylia Latała z Łowicza (14.08.2013) / 100,00 zł – Pani Maria Pernach z Warszawy (22.08.2013) / 150,00 zł – Pani Małgorzata Mrozińska z Radomia. Dar dla Rodaków na Kresach (22.08.2013) / 300,00 zł – Pani Anna Gołębiewska z Warszawy. Darowizna na cele statutowe Stowarzyszenia (30.08.2013) / 100,00 zł. – Nieznany Darczyńca, suma przekazana pod Kościołem Św. Aleksandra, na Placu 3- Krzyży, - dla Polaków na Kresach. (11.07.2013) / 30,00 zł. – Pan Andrzej Kacperski z Pruszkowa – wpłata na cele statutowe. (05.08.2013) / 100,00 zł. – Pan Zbigniew Wołoszyn z Gorzowa Wielkopolskiego – dar serca na Motocyklowy Rajd Katyński (11.08.2013) / 200,00 zł. – Pani Maria Zofia Janik-Czachor z Warszawy – Dar (13.08.2013) / 50,00 zł. – Państwo Maria i Jerzy Malinowscy z Komorowa – darowizna na cele statutowe. (13.08.2013) / 1.500,00 zł. Pan Julian Wyszomirski z Warszawy – darowizna. (13.08.2013) / 50,00 zł. – Nieznany Darczyńca – dla Polaków na Kresach. (19.08.2013) / 1.000,00 zł. – Pan Bogdan Czerwiński ZPUH STOL-DOM – Dar dla polskich dzieci na Kresach. (19.08.2013) / 200,00 zł. Pan Sławomir Janus z Pierzchnicy – Dar dla polskich dzieci na Kresach (19.08.2013) / 2.560,08 zł. – Pani Jolanta Chełmińska wraz z pracownikami Łódzkiego Urzędu Wojewódzkiego i Administracji Zespolonej – na podarunki dla dzieci w czasie Rajdu. (19.08.2013) / 160,00 zł. – Pan Henryk Kowalczyk z Ostrowia Mazowieckiego – Dar dla Polaków na Kresach. (20.08.2013) / 500,00 zł. – Pan Czesław Straczyński z Gidle – GRATULACJE (20.08.2013) / 100,00 zł. – Pani Danuta Somczyńska-Stępka z Warszawy – na dary rajdowe (20.08.2013) / 100,00 zł. – Pan Grzegorz Kowalski z Sulejówka – darowizna na Rajd Katyński (21.08.2013) / 40,00 zł. – Łódzki Urząd Wojewódzki w Łodzi – wpłata na Rajd Katyński (21.08.2013) / 1.000,00 zł. – Pani Elżbieta Knyziak z Warszawy – dar dla polskich dzieci na Kresach. (22.08.2013) / 100,00 zł. – Państwo Lucyna i Tadeusz Szula z Okuniewa – darowizna. (22.08.2013) / 70,00 zł. – Pani Anna Walendzik z Warszawy – na cele statutowe Rajdu Katyńskiego (26.08.2013) / 250,00 zł. – Pani Janina z Placu Zamkowego – dla Polaków na Kresach (26.08.2013) / 50,00 zł. – Pani Helena i Józef Przybylscy ze Słomnik – darowizna (3.09.2013) / 50,00 zł. – Pani Jadwiga Rudz z Warszawy – dla dzieci na Kresach (16.09.2013) / 100,00 zł. – Wiesław Michał Bojarski z Lublina – darowizna (27.09.2013) / 30,00 zł. – Pani Łucja Janina Wojtczak z Góry – dar (27.09.2013) / 100,00 zł. – Pani Maria Wróbel z Gdyni – na organizacyjne cele rajdów (30.09.2013) / 50,00 zł. – Pan Mieczysław Józef Czajkowski z Gdańska – darowizna (1.10.2013) / 200,00 zł. – Pani Stanisława Pikula z Modliborzyc – wpłata. (9.10.2013) / 30,00 zł. – Pan Zbigniew Grabowski z Bojano – dar dla Polaków na Wschodzie. (10.10.2013) / 1.000,00 zł. Pani Danuta Somczyńska-Stępka z Warszawy – na odbudową kościoła w Okopach Świętej Trójcy. (15.10.2013) / 300,00 zł. – Pan Leszek Patejuk Przedsiębiorstwo Usług Geodezyjnych GEOPLAN z Wołomina – dary dla Polaków na Kresach. (21.10.2013) / 30,00 zł. – Pani Lidia Wolf z Sadowa – Darowizna. (28.10.2013) / 30,00 zł. – Pan Zbigniew Grabowski z Bojano – dar dla Polaków na Wschodzie. (12.11.2013) / 50,00 zł. – Pan Mieczysław Mleczko z Bielan Wrocławskich – darowizna na cele statutowe. (14.11.2013) / 500,00 zł. – Pan Czesław Strączyński z Częstochowy – wpłata na Rajd Katyński. (20.11.2013) / 20,00 zł. – Nieznany ofiarodawca na pogrzebie Pani Marianny Popiełuszko – na światełko na kresowych grobach. (25.11.2013) / 30,00 zł. – Pan Zbigniew Grabowski z Bojano – na dary dla Polaków na Wschodzie. (10.12.2013)<<DARY RZECZOWE : Książki dla Polskich dzieci na Kresach - Gimnazjum "Ofiar Katynia" w Lisiej Górze. /Książki-polska literatura klasyczna,polska literatura dla dzieci,książki-historia Polski,przybory szkolne - Uczniowie Szkoła Podstawowa w Bogdance powiat brzeziński,województwo łódzkie/ Artykuły i przybory szkolne o wartości 2.000,00 zł (06.07.12) - NIEZALEŻNY SAMORZĄDNY ZWIĄZEK ZAWODOWY, Region Śląsko-Dąbrowski, ZARZĄD REGIONU. / Książki, zabawki, przybory szkolne, zebrane w szkołach: -Gimnazjum Nr 42 z Oddziałami Dwujęzycznymi przy ul. Twardej Warszawa -Szkoła Podstawowa Nr 293 im. Jana Kochanowskiego w Warszawie-XXII LO im. Jose Marti w Warszawie. / Książki o tematyce historycznej, patriotycznej, płyty CD - Pani Wanda Schultz, Pruszków. / Materiały szkolne o wartości 1000,00 zł - Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji Sp. z o.o., Wołomin, ul. Graniczna 1, Prezes Zarządu, Paweł Solis. / Materiały szkolne o wartości 1228,00 zł - Przedsiębiorstwo Komunalne Sp. z o.o., Al. Armii Krajowej 34, Wołomin, Prezes - Ireneusz Maślany. / 100 szt. książek „Historia Polski” o wartości ok. 2000,00 zł - Poszukiwania Nafty i Gazu Jasło Sp. z o.o. Oddział NAFTGAZ w Wołominie, ul. Łukasiewicza 11, Prezes Jerzy Nalepa. / Środki spożywcze o wartości ok. 500,00 zł - TRANZBET Piotr Piotrowski, ul. Mińska 40, Wołomin. / Słodycze (ok. 62 kg) – Tago Przedsiębiorstwo Przemysłu Cukierniczego Tadeusz Gołębiewski, Ciemne, ul. Wołomińska 125, Radzymin. / Środki czystości o wartości ok. 1500,00 zł - DJCHEM CHEMICALS POLAND S.A., ul. Łukasiewicza 11a, Wołomin, Prezes Bogdan Władysław Domagała. / 50 plecaków o wartości 1500,00 zł – BJM Sp. z o.o., Wiceprezes Iwona Dorota Klimek i Barbara Stefania Myszk, ul. Wileńska 51 bud. A lok. nr 1, Wołomin. / Słodycze (ok. 90 kg) - Józef Tokarski, ul. Wileńska 43, Wołomin. / Buty i materiały szkolne o wartości ok. 550,00 zł - Zakład Energetyki Cieplnej w Wołomini, Sp. z o.o. , ul. Szosa Jadowska 49, Wołomin Prezes Zarządu Edward Olszowy. / 35 plecaków szkolnych o wartości 1035,00 zł - Przedsiębiorstwo Usługowe "UNIWERS" Zdzisław Kuniczuk, ul. Krasickiego 19, Ustka. / Materiały szkolne o wartości 986,00 zł - Andrzej Saulewicz HYDRO-INSTAL, ul. Żytnia 6 Wołomin. / Materiały szkolne o wartości 986,00 zł – Włodzimierz Królik "KROL" Zakład Robót Drogowych i Inżynieryjno Instalacyjnych, ul. Łukasiewicza 9G, Wołomin.  / Albumy „Perła wschodu” o wartości 600,00 zł oraz Słodycze ok. 62 kg - P.H.U. Jan Zientara S.C.  J.D.A.A. Zientara, ul.Szosa Jadowska 53, Wołomin. / Albumy i książki o wartości ok. 300,00 zł – Pani Maria Krukowska, ul. Mariańska, Wołomin. / 3 paczki książek – Ks. Sylwester Sienkiewicz, Parafia Matki Bożej Częstochowskiej, ul. Kościelna 56, Wołomin. / Albumy o wartości 300,00 zł - Edward Olszowy, Wołomin. / 10 plecaków szkolnych o wartości 300,00 zł - Konrad Rytel wice starosta wołomiński, ul. Prądzyńskiego 3, Wołomin. / 7 plecaków o wartości 203,00 zł - Krzysztof Kuc, ul. Chrobrego, Wołomin. / 2 kartony słodyczy - Cadbury WEDEL, ul. Zamoyskiego 28/30, Warszawa. / Albumy i materiały szkolne - Urząd Miasta Kobyłka, Pan Burmistrz Robert Roguski, ul. Wołomińska 1, Kobyłka. / Słodycze (ok. 70 kg) - PPHU Bomilla Sp. z.o.o Włocławek, ul. Wyszyńskiego 11/13, Włocławek. / Produkty spożywcze (chleby, maca, poduszeczki, etc.) 700 opakowań - Chaber S.A., Al. Prymasa Tysiąclecia 83, Warszawa. / Przybory szkolne, plecaki (1 paleta) - Zdzisław Struzik, Parafia Dobrego Pasterza Warszawa Wola ul Szczecińskiego 5. / Przybory szkolne, pamiętniki, zeszyty, zabawki, bryloczki, książki (3 kartony) – The Walt Disney Company (Polska) Sp. z o.o. Al. Armii Ludowej 26, Warszawa. / Książki, zabawki szkolne, przybory – Indywidualni, anonimowi darczyńcy. / Elementarze do nauki j. polskiego 40 egz. o wartości ok. 2000,00 zł - Instytut Papieża Jana Pawła II w Warszawie ul Hlonda 1, Warszawa. / Materiały promocyjne (notatniki, mapy, etc.) - Mirosław Treter, Urząd Miejski w Suwałkach, ul. Mickiewicza 1, Suwałki. >>Za wszelką pomoc bardzo serdecznie dziękujemy!<<