Międzynarodowy Motocyklowy Rajd Katyński

NASZE SPOTKANIA

Ks. Prałat Zdzislaw Peszkowski obecny jest wśród motocyklistów związanych z Międzynarodowym Motocyklowym Rajdem Katyńskim w sposób szczególny. Od poczatu wspieral ideę rajdu jadącego poprzez miejsca zwiazane ze Zbrodniżą Katyńską, spotykał się w nich z nami. Jest naszym duchowym Opiekunem - PATRONEM.

Jeździ z nami rokrocznie na Jasną Górę - to Jego imię nosi nasze radosne rozpoczęcie sezonu motocyklowego - Zlot Gwiaździsty im. Ks. Ułana Zdzisława Jastrzębiec Peszkowskiego na Jasnej Górze. 

Ksiądz Prałat wielokrotnie wyruszał z nami na motocyklowe szlaki. Jesli tylko sily pozwalały, wyprawiał wyjeżdżających i witał wracających z Rajdu Katyńskiego. Dla każdego znajdował choć chwilę, wspierał nas słowem i inspirował do kolejnych wypraw. Zwracał dużą uwagę, aby były patriotyczne i nisły ze sobą na Kresy Polskę, Jej pamięć i serce.

Czujemy się dumni, że mogliśmy towarzyszyć Księdzu Ułanowi w jego ziemskiej misji. Ogromnym wsparciem jest dla nas Jego opieka.

Czuwaj, Drogi Nasz Opiekunie i Patronie!

 

 Ks. Peszkowski1

 

 

 

 

 

 

 

 

SMMRK prosi uczestników MMRK i Zlotów Jasnogórskich o przesyłanie wspomnień-świadecta oraz zdjęć i filmów dokumentujących nasze spotkania z Księdzem Zdzisławem Peszkowskim.